Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Okul Öncesi Eğitimi İçin
Öğretim Teknikleri Materyal Geliştirme
Ocak 2018 / 1. Baskı / 232 Syf.
Fiyatı: 32.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Son yıllarda yapılmış çalışmalar, birçok kavramın temelinin okul öncesi dönemde atıldığını göstermektedir. Okul öncesi dönem çocukları, öğrenmeye aşırı istekli olup doğal bir bilim adamı gibi her şeyi araştırmaya, defalarca denemeler yapıp doğruya ulaşmaya heveslidirler. Ancak bu dönemin özellikleri itibarıyla, çocuklar soyut olarak düşünemeyecekleri veya soyut kavramları algılayamayacakları için kavramların somutlaştırılarak öğretilmesi bir gerekliliktir. Okul öncesi dönemde kavramların somutlaştırılmasında en çok başvurulan yol materyal kullanımıdır. Materyal gelişiminde uygun teknolojinin ve yöntemlerin kullanılması artık çağımız için bir zorunluluk hâline gelmiştir. Bu kitap da bu noktadan hareketle okul öncesi öğretmen adayları için "öğretim Teknikleri ve Materyal Geliştirme" dersinde okutulmak üzere yazılmış.

Bu kitap, "Temel Kavramlar", "öğretim Teknolojisi ve İletişim", "Araç Gereç Geliştirme", "öğretim Araç Gereçlerinin Teorik Temelleri", "öğretim Materyalinin Seçimi, Hazırlanması ve Tasarımı", "Teknolojik öğretim Araçları ve özellikleri", "İki ve üç Boyutlu Araç Gereçlerin Hazırlanması ve Uygulanması", "Bilgisayar Destekli öğretim Araç Gereçlerinin Hazırlanması ve Uygulanması" ve "Materyal örnekleri" bölüm isimleriyle toplam dokuz bölümden oluşmaktadır. Ayrıca bu kitap, renkli materyal örnekleriyle de desteklenmiş ve görsel açıdan zenginleştirilmiş.

(Tanıtım Bülteninden)

Barkod: 9786053184539
Yayın Tarihi: Ocak 2018
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 232
Yayınevi: Pegem Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020