Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   
Muhasebe Denetiminde Örnek Olaylar
Aralık 2016 / 1. Baskı / 166 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Denetim muhasebe bilgilerinden yararlanacak olan karar alıcılar için hayati öneme sahip olan bir süreçtir. Bu süreç müşterinin seçilmesi ve işin kabulü ile başlar, raporun tamamlanması ile son bulur. Kitap, denetim mesleğine ve bu sürece ilgi duyanlar için hazırlanmıştır.

Hazırlık süreci 2011 yılı içerisinde Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından yürütülen denetçi eğitimleri ile başlamış. Bunu, 2013-2015 yılları arasında Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetimi Standartları Kurulu (KGK)'nun çıkardığı bağımsız denetim yönetmeliğinin geçici 1 inci maddesi çerçevesinde yapılan geçiş dönemi eğitimleri takip etmiş. Verilen tüm eğitimlerde serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavirler ile örnek olay çalışması yapma fırsatı elde edilmiş.

Tüm bu eğitimler sırasında elde edilen tecrübeler, örnek olayın doğası ile ilgili geri dönüşler ve katılımcıların kendi başlarından geçen olaylar kitabın omurgasını oluşturmuştur. Aynı zamanda Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin bağımsız denetim raporlarından da şirket isimleri değiştirilerek yararlanılmış.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Örnek Olay Yöntemi
Denetimle İlgili Örnek Olaylar
Barkod: 9786059221399
Yayın Tarihi: Aralık 2016
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 13x19
Sayfa Sayısı: 166
Yayınevi: Siyasal Kitabevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020