Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Türk Hukuku ve Viyana Satım Sözleşmesi (CISG) Uyarınca Satış Sözleşmesinde Aliud
Temmuz 2020 / 1. Baskı / 121 Syf.
Fiyatı: 40.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Aliud kavramı, taraflardan birinin bir şeyi teslim ile yükümlü olduğu satış, eser, trampa, bağışlama gibi sözleşmelerde karşımıza çıkabilir. Aliudun incelenmesi teslim borcu doğuran sözleşmelerin en önemlisi olan ve en kapsamlı düzenlemeye sahip satış sözleşmesi ile sınırlandırılarak ve kavramsal açıdan incelenmeye çalışılmış.

Aliudun teslimi konusu; iradelerin uyuşması, sözleşmenin kurulması, yanılma, başlangıçtaki imkânsızlık, temerrüt ve ayıp hükümleri ile yakından ilgilidir. Dolayısıyla aliud konusu incelenirken yapılmış ve halen yapılmakta olan tartışmaların yalnızca konuyla ilgili bölümleri incelemeye çalışılmış.

Bu çalışma kapsamında, 818 sayılı eBK döneminde konu ile ilgili yapılan tartışmalara değinilecek ve Türk Borçlar Kanunumda hangi hükümlerin uygulama bulabileceği Yargıtay ve mehaz kanunun yürürlükte olduğu İsviçre Federal Mahkemesi kararları da göz önüne alınarak tartışılmış. Aynı zamanda çalışmanın son kısmında Türkiye'nin de 2011 yılında taraf olduğu Viyana Satım Sözleşmesi'nin (CISG) ifa engelleri sistemi ve aliudun teslimi halinde hangi hukuki imkânların mevcut olduğu incelenmiş.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları
Türk Hukukunda Aliud ve Ayıp Kavramları
Aliudun Hukuki Nteliği ve Çeşit ve Parça Borçlarında Uygulanacak Hükümler
Viyana Satım Sözleşmesi (CISG) Uyarınca Aliudun Hukuki Niteliği
Barkod: 9786050506129
Yayın Tarihi: Temmuz 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 121
Yayınevi: Yetkin Yayınları
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020