Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi Bileşenleriyle
Sosyal Hizmet
Temelleri ve Uygulama Alanları
Mart 2013 / 1. Baskı / 387 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Kapsayıcı ve bütüncül bir sosyal hizmetler sistemi oluşturmak devlet olmanın temel gerekliliklerindendir. Türkiye'de karmaşık toplumsal yapının ortaya çıkarttığı ihtiyaç ve sorunlara yanıt verecek düzeyde gelişmiş bir sosyal hizmetler ağının var olduğu söylenemese de son yıllarda sosyal hizmetler sistemi içinde sunulan hizmet ve programların nitelik ve nicelik olarak geliştiği açıktır.

Türkiye'de sosyal hizmetlerin ve sosyal hizmet mesleğinin gelişmesi alana özgü bilgi ihtiyacının önemli ölçüde artırmıştır. Sosyal hizmete ilişkin(Türkçe) yazılık kaynakların, son yıllarda yayınlanan mesleki-akademik çalışmaların sayısında önemli artışlar olmasına karşın, oldukça yetersiz kaldığı açıktır.

Bu çalışmanın yukarıda ifade edilen her iki ihtiyacı karşılama yolunda önemli bir adım olduğu düşünülmektedir. Elinizdeki bu çalışma, kamu yönetimi, sosyal politika ve sosyal hizmet disiplinlerini buluşturmaktadır. Bu açıdan bir ilktir. Böylece sosyal hizmet mesleğinin uygulama alanlarından, mesleğin temel karakteristiklerine ve değişen doğasına, sosyal hizmet uygulamalarını şekillendiren sosyal politika düzenlemelerinden güncel kamu yönetimi tartışmalarına kadar birçok alanı kapsamak olanaklı olmuştur.
(Tanıtım Bülteninden)

Barkod: 9786054515370
Yayın Tarihi: Mart 2013
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 387
Yayınevi: Maya Akademi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

İbrahim Cılga ...
Kasım 2012
20.00 TL
Sepete Ekle
 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020