Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No:21
Limited Şirketlerde Çıkma ve Çıkarılma
Ocak 2020 / 1. Baskı / 197 Syf.
Fiyatı: 55.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Çalışma, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun limited şirket hükümlerinde özel olarak düzenlenen şirketten çıkma ve çıkarılma halleri (TTK m. 636 ve m. 638-642) ile TTK genel hükümlerde düzenlenmesi nedeniyle limited şirketler açısından da uygulama alanı bulan çıkma ve çıkarılma hallerinin (TTK m. 141, 202 ve 208) incelenmesi amacı doğrultusunda hazırlanmış.

Çalışma dört bölümden oluşacak şekilde kaleme alınmış. İlk bölümde, limited şirket ve ortaklık sıfatı hakkında genel açıklamalarda bulunulduktan sonra ortağın hak ve yükümlülükleri ile ortaklık sıfatını sona erdiren haller incelenmiş. İkinci bölümde çıkma kavramı açıklanarak çıkma halleri; sözleşme ile düzenlenen çıkma halleri, kanunen düzenlenen çıkma halleri ve ortakların kararı ile çıkma hali olmak üzere üç ana başlık altında incelenmiş. Üçüncü bölümde çıkarılma kavramı incelendikten sonra çıkarılma halleri, ikinci bölümde yapılan inceleme şekline paralel olarak sözleşme ile düzenlenen çıkarılma halleri ve kanunen düzenlenen çıkarılma halleri olmak üzere iki ana başlık altında ele alınarak incelenmiş. Dördüncü bölüm ise çıkma ve çıkarılmanın sonuçlarına ayrılarak çıkma ve çıkarılmanın iç ve dış ilişkide etkileri, ortaklık sıfatının sona ermesi ile bu sıfata bağlı hak ve yükümlülüklerin akıbeti ve ayrılma akçesi konuları bu bölümde ele alınmış.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları
Limited Şirket – Ortak – Ortaklık Sıfatının Sona Erme Halleri
Limited Şirket Ortağının Şirketten Çıkması
Limited Şirket Ortağının Şirketten Çıkarılması
Limited Şirket Ortağının Ortaklıktan Çıkma ve Çıkarılmasının Sonuçları
Barkod: 9789752449961
Yayın Tarihi: Ocak 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 197
Yayınevi: On İki Levha Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020