Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Sazın ve Sözün Sultanları
Belçikada Yaşayan Halk Şairleri
Ekim 2010 / 1. Baskı / 434 Syf.
Fiyatı: 50.00 TL
İndirimli: 45.00 TL (%10)
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Öncelikle Belçika'da yaşayan Halk ozanları üzerine bir çalışmanın yapılmasından dolayı duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Çeşitli ekonomik nedenlerle Avrupa'ya göçmüş Türk insanı, yanında geleneklerini, göreneklerini de getirmiştir. Bu yaşanan göçün sancılı etaplarını, hayat mücadelesini şiirle sözle, bizlere aktaran bu halk ozanları olmuştur.

Halk ozanları, bir yandan zorluklarla mücadele ederken, diğer yandan Avrupa'da, Belçika'da yaşayan halkla Türkiye arasında köprü vazifesi görmüşlerdir. Burada yaşayan insanlarımıza memleketlerinden kilometrelerce uzakta olsalar bile, kültürlerinin, bu güzel yönünü, şiirin sazın ve sözün önemini aktarmışlardır. Gurbette yaşanan, acılan, felaketleri, özlemleri ve mutlulukları en güzel şekilde dizelerinde aktarıp, bir anlamda buradaki Belçika Türk toplumunun sözcüleri olmuşlardır.

Her biri bizim birer kültür elçimiz olan ozanlarımızı, düğünlerimizde, bayramlarımızda, özel günlerimizde ve değişik etkinliklerimizde yanımızda olmalarına ve bizlerle yaşamalarına rağmen yeterince tanımamaktayız. İşte oluşturulan bu güzel eser sayesinde, bu eksiklik de ortadan kalkacaktır.

Barkod: 9786055543495
Yayın Tarihi: Ekim 2010
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 15x21
Sayfa Sayısı: 434
Yayınevi: Gazi Kitabevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020