Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   
Psikolojik Danışmanlar İçin
Psiko–Eğitsel Gruplar
Hazırlama ve Uygulama Rehberi
Ocak 2018 / 1. Baskı / 312 Syf.
Fiyatı: 44.00 TL
24 saatte kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Bu kitabın birçok yazılma amacı vardır ve bunlardan en önemlisi, grup dersi öğrencileri için bir kaynağa duyulan ihtiyaçtır. Bu kitap sosyal yardım çalışanları için psiko-eğitsel gruplara odaklanırken, okul psikolojik danışmanları, kurumsal eğitimciler, alkol ve madde bağımlılığı eğitimci ve danışmanları ve yardım grupları organizatörleri de bu kitabı kullanışlı bulacaktır.

Bu kitap psiko-eğitsel gruplar planlama, uygulama ve değerlendirme için bir kaynak kitap olarak geliştirilmiştir. Çeşitli psiko-eğitsel grupları vurgulayan (örneğin öfke yönetimi) öğrenme teorilerini ve öğretme ilkelerini sunan birçok kaynak mevcuttur. Ancak bu üç unsuru birleştirerek sunan bir kaynak görmedim. Bu kitap, bu boşluğu doldurmaya çalışmaktadır.

Dahası, öğrenciler iş hayatına atıldıklarında mesleklerinin psiko-eğitsel gruplar uygulamayı gerektirdiğini bildirmektedirler ve sosyal hizmet çalışanları ile diğer ruh sağlığı uzmanları, psikolojik danışma ve grup terapilerine ek olarak psiko-eğitsel gruplar hazırlama ve uygulama gerekliliğini vurgulamaktadırlar. Daha kısa süreli grupla psikolojik danışma trendi (eğilimi) psiko-eğitsel gruplara olan ihtiyacı ön plana çıkarmaktadır.

Konu Başlıkları
Yapılama
Lider Gelişimi ve Kolaylaştırma Becerileri
Lider Yeterlikleri
Uygulamalar
Barkod: 9786055213374
Yayın Tarihi: Ocak 2018
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 312
Yayınevi: Anı Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020