Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Türk Ceza Hukuku Mevzuatı
Ocak 2017 / 4. Baskı / 800 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

2004 yılında başlayan Türk Ceza Hukuku reformunun amacı, birey özgürlüklerini güçlendirmek ve güvenceye almaktır. 2005 Türk Ceza Hukuku Reformu kapsamındaki tüm temel kanunlar, parlamento tarafından ve muhalefet ile uzlaşılarak kabul edilmiştir. Bu kadar kapsamlı bir kanunlaştırma hareketinin, demokratik seçimlerle oluşmuş bir meclis tarafından gerçekleştirilmesi ülkemiz tarihinde bir ilktir. Diğer yandan, başta kadın örgütleri olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile üniversitelerin ve ilgili diğer paydaşların bu sürece dahil olması, Türk Ceza Hukuku Reformu'nun demokratik bir yöntemle "aşağıdan yukarıya" oluştuğunu göstermektedir.

Türk Ceza Hukuku Mevzuatı adlı bu eserde, başta 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu olmak üzere, 2004 yılında çıkarılan ve 2005 yılında yürürlüğe giren ceza kanunlarıyla başlayan ceza hukuku reformuna ilişkin olarak Anayasa ve ceza hukukuna ilişkin temel kanunlar yer almaktadır.

(Önsözden)

Barkod: 9786051067162
Yayın Tarihi: Ocak 2017
Baskı Sayısı:  4
Ebat: 13x21
Sayfa Sayısı: 800
Yayınevi: Alfa Yayınları
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

Yrd. Doç. Dr. Selman Dursun
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.
Aynı Üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı'nda yüksek lisans ve doktora yaptı.
Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.
İletişim:
sdursun@istanbul.edu.tr
www.selmandursun.com
 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020