Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Türkçe Öğretimi ve Aktif Öğrenme
Ocak 2014 / 1. Baskı / 323 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Eğitim sisteminin tüm kademelerinde ve disiplinlerinde ulaşılan başarıda dil ve iletişim becerilerinin etkili kullanımının payı bulunmaktadır. Dolayısıyla genel anlamda ana dili eğitiminin özel olarak da Türkçe öğretiminin çağın eğitim ihtiyaçlarına uygun, bilim ve teknolojinin çok fazla etkilediği sosyokültürel yaşamda etkili iletişim kurabilecek bireyler yetiştirebilmesi gerekmektedir.

Aktif öğrenme, Türkçe öğretimi uygulamalarında temel dil becerilerinin ve kullanım ilkelerinin kazandırılmasında faydalı olabilecek niteliktedir. Ancak ilgili alan yazın incelendiğinde aktif öğrenme tekniklerinin ve öğretimsel işlerinin kullanımına yönelik çalışmaların sınırlı olduğu görülmektedir. Bahsedilen gerekçelerden hareketle elinizdeki çalışmada aktif öğrenmenin etkililiği ve Türkçe öğretimine uygunluğu çeşitli açılardan kuramsal temellere bağlanmış ve örnek uygulamalar sunulmuştur. Yapılan değerlendirme ve örneklendirmelerde Türkçe öğretimi alanına aktif öğrenme penceresinden bakmak, okuyucuların dikkatini aktif öğrenme konusuna çekmek ve bu konuda yapılacak araştırma ve uygulamalara ışık tutmak hedeflenmiştir.

Barkod: 9786053642466
Yayın Tarihi: Ocak 2014
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 323
Yayınevi: Yazarın Kendi Yayını
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020