Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Egzersiz ve Oksidatif Stres
Nisan 2019 / 1. Baskı / 104 Syf.
Fiyatı: 25.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Birçok hastalığın ve yaşlanmanın sebebi olarak gösterilen oksidatif stresi etkileyen faktörleri ve oksidatif stresten korunmak için alınabilecek önlemleri belirlemek sağlığın korunması için oldukça önemlidir. Egzersiz esnasında tüketilen oksijen miktarının artması, kas hasarının oluşması gibi birçok metabolik olaya bağlı olarak oksidatif stresin arttığı bilinmektedir.

Egzersizlere düzenli katılım ile birlikte, vücuttaki savunma mekanizmaları gelişmektedir. Antioksidan savunma sistemini etkileyen endojen ve eksojen faktörler halen daha araştırmaların ilgi konusudur. Sporcularda ise egzersize bağlı olarak artan oksidatif stres ile sporcu risk altındayken, düzenli yapılan egzersizlerle antioksidan savunma sistemini geliştirerek bu riski oldukça azaltmakta ve hatta günlük hayatında karşılaşacağı radyasyon, çevre kirliliği gibi oksidatif strese neden olabilecek diğer faktörler için de koruma sağlamaktadır.

Oksidatif stres ve egzersiz arasındaki ilişki ve bu ilişkiye etki eden mekaniz-malar hem yüksek şiddette fiziksel aktivitelere katılan sporcular, hem de rekreasyonel anlamda fiziksel aktivitelere katılacak bireyler için önemlidir.

Bu kitap; oksidatif strese yol açan mekanizmalar, egzersiz ve oksidatif stres ilişkisi ve egzersize bağlı olarak gelişen antioksidan sistem hakkında bilgi vermektedir.

(Önsözden)

Barkod: 9786056919220
Yayın Tarihi: Nisan 2019
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 14x21
Sayfa Sayısı: 104
Yayınevi: Spor Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020