Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Muhasebe Denetimi
Nisan 2018 / 8. Baskı / 380 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

"Muhasebe Denetimi" isimli kitabımızın amacı, özellikle "Mali Tabloların Bağımsız Denetimi" ile ilgili konulara teori ve uygulama yönünden bir yaklaşım getirebilmektir. Gelişmiş ülkelerde çok uzun yıllardan beri sürdürülen denetim mesleğinin, Ülkemizde ne yazık ki geçmişi yok denecek kadar azdır. Toplumun her kademesine sağlıklı bilgi erişmesinde köprü görevi gören denetim mesleği, Ülkemizde son yıllarda "Bağımsız Dış Denetçiler" ve "Yeminli Mali Müşavirler" tarafından kısmen de olsa uygulanmaya başlamıştır. Mesleğin gelişmesi umudumuzdur.

Kitabın kurgusunda amaç, teorik yaklaşımın yanında uygulamaya dönük bilgiler de vermek olmuştur. Bu nedenle mali tablo hesaplarının incelenmesi ile ilgili açıklamalara ağırlık verilmiştir. Kitap, altı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, denetim ile ilgili genel bilgiler verilmiş, ikinci bölümde ise denetim süreci açıklanmıştır. Üçüncü bölüm ağırlıklı olarak denetim planlaması çalışmalarına ayrılmıştır. Dördüncü bölümde ise mali tablo hesaplarının denetimi ile ilgili açıklamalar bulunmaktadır.

Konu Başlıkları
Muhasebe Denetimine Genel Bakış
Denetim Süreci
Denetim Planlaması
Mali Tablo Hesaplarının Denetimi
Denetim Çalışmalarının Tamamlanması
Denetim Raporunun Düzenlenmesi
Barkod: 9789753161084
Yayın Tarihi: Nisan 2018
Baskı Sayısı:  8
Ebat: 13x19
Sayfa Sayısı: 380
Yayınevi: Alfa Yayınları
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020