Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanun Işığında Uygulamalı
Marka Hukuku
Haziran 2018 / 1. Baskı / 539 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 

Diğer Baskılar
 BaskıTarih Fiyatı İndirimli
 2. Şubat 2020 145.00 TL -     Sepete Ekle
   

Marka Hukuku, marka tescili tanımak ve arkasında durarak onu korumaya odaklanmışken yargı sistemi adalet hizmetini yönetmek ve dağıtmakla meşguldür. Gerçekten de hukuki bir koruma mekanizması bulunmadığı, işletilmediği sürece, bir mütecavize karşı marka hakkı ileri sürmenin herhangi bir yararı bulunmamaktadır. Evrensel fikri mülkiyet hakkı standartlarını belirleyen TRIPS Anlaşması ve AB Marka Hukuku Yönergesine uyma gayretlerinin bina ettiği 6769 Sayılı S ınai Mülkiyet Kanunu'nun yaklaşık bir buçuk yıldır devam eden uygulaması, kitabımızın hazırlanmasına zemin oluşturmuş bulunmaktadır. Önceki döneme ait halen esas alınabilir nitelikte içtihatlara yer verilmiş, "uygulamacı gözüyle" yeni kurumların ve ilkelerin tanıtımı yapılmıştır. Özellikle Yargıtay 11. HD ve ilgili ceza dairelerinin bu alanda yarattıkları birikimin Marka Hukukumuzu biçimlendirdiğini teslim etmek gerekmektedir. Nitekim 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu'nun getirdiği, ‘sessiz kalma yoluyla hak kaybı' gibi birçok yeni hükmünün mehazı, yönergenin yanında, 11. HD'nin içtihatlarla sağladığı kazanımlardır.

Kitap, uygulamacı bakışıyla temel kaynaklardan, içtihatlardan ve AB Hukuk kaynaklarından yararlanılarak hazırlandı. Bununla birlikte, doktrin tartışmalarına girilmeksizin, açıklamaların pratik ve sade bilgiler olması, Kanuna dayalı olmasına özen gösterilmiş.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları
Marka Hukukuna Giriş, 6769 Sayılı Kanun, Temel İlkeler
Markanın Tanımı, İşlevleri; Marka Türleri ve Markanın Özellikleri
Markanın Tescil Edilebilirliği, Usulü ve Hukuki İşlemlere Konu Olması
Marka Korumasının Kapsamı, Koruma İlkeleri ve Markaya Tecavüz
Hukuki Çareler, Davalar ve Geçici Tedbirler
Marka Hakkının Sona Ermesi ve Hükümsüzlük ve İptal Davaları
Marka Hakkının Cezai Koruması
Barkod: 9786053004912
Yayın Tarihi: Haziran 2018
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 539
Yayınevi: Adalet Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

İlhami Güneş
1963 Erzincan doğumlu olan yazar, Kırklareli Atatürk Lisesi'nden 1979'da, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1984'de mezun olmuştur. İzmir Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi'nde Avrupa Birliği Hukuku alanında yüksek lisans yapmış, 1989'dan 2020 Şubatına kadar Hakim olarak hizmet vermiştir. 2002– 2003 yıllarında Avrupa Birliği ile Türkiye Adalet Bakanlığı'nın ortak projesi kapsamında Avrupa'nın önde gelen kurumlarında yoğun Fikri Mülkiyet Hukuku eğitimi almış olup halen emekli bir hukukçudur.

Yabancı dili İngilizce olan yazarın çok sayıda makalesi ve Fikri Mülkiyet Hukuku alanında yazdığı yayınlanmış dört kitabı bulunmaktadır. Evli ve iki çocukludur.
 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020