Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
İnsan Olmak Öğretmen Olmak
Ocak 2012 / 1. Baskı / 334 Syf.
Fiyatı: 30.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Dile kolay, eğitimle, eğitimin içinde geçen kırk dört yıl… Sevilerek yapılan bir meslekten öte bir şey bu, bir yaşam biçimi.

Kırk dört yılın yaşanmışlıklarından, deneyimlerinden, okumalarından damıtılmış, yürek-kafa, kuram-uygulama birlikteliğinin kaynaşıklığı içinde bilinç akışıyla yazılmış bir kitap bu.

Bu bir anı kitabı değil, ama eğitimle girişik anılara değinilmiş, bu anılardan yola çıkılıp da eğitimin ince damarlarında gezinerek, çözüm bulunmayınca üst üste yığılmış sorunlar yumağında görülmez kılınan, görülse de göz ardı edilip el verilmeyen can alıcı olgular su yüzüne çıkarılmış, farklı bakış açısıyla irdelenmiştir.

Bu kitapta doğunun köylerinde çalışmış, kendilerini ‘iyi öğretmen’in gizini çözmeye adamış öğretmenlerin mektupları da var. Elle yazılmış, insan kokan mektuplar bunlar, bir dönemin eğitim tarihi ve birer belge gibi…

Doğunun uzun, bol yıldızlı geceleri olan köylerinde, köy okullarında olan biteni olduğu gibi, dosdoğru, içtenlikle anlatıp bize ulaştırıyor bu mektuplar. Sözcükler, mektuplarda kimi kez dingin su gibi usul usul akıyor, kimi kez de tümce tümce, bölümce bölümce çağıldayıp köpük köpük çığlığa dönüşüyor.

Barkod: 9786054484119
Yayın Tarihi: Ocak 2012
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 13x19
Sayfa Sayısı: 334
Yayınevi: Ezgi Kitabevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020