Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Yerel Yönetimlerde Yeni Vizyonlar
Şubat 2015 / 1. Baskı / 552 Syf.
Fiyatı: 55.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

"Yerel Yönetimlerde Yeni Vizyonlar" başlığını taşıyan kitabımız, ele aldığı konular itibariyle özgün bir kapsam ve içeriğe sahiptir. Altı Bölüm halinde kaleme alınan kitapta oluşturulan üst ve alt başlıklar yerel yönetimlerde yeni ve önemli konuları belli bir sistematik halinde ve kompakt bir kompozisyon formatında bir araya getirmektedir. Yönetim ve kamu yönetiminde yaşanan paradigma değişimi karşısında yerel yönetimlerin konumunu ve durumunu irdeleyen bir bölümle başlayan eser, yerel yönetimlere ilişkin güncel gelişmeler ve uluslararası belgelerin incelenmesiyle devam etmektedir.

Üçüncü bölümde yerel yönetimlerde alternatif hizmet sunma yöntemleri ve modern yönetim teknikleri irdelenmiş, ardından dünyada yerel yönetim yapılanmalarını seçilmiş ülke örnekleriyle ele almaktadır. Sonra, yerel yönetimlerde çağdaş uygulamalara ışık tutulmakta ve son bölümde ise reform ve değişim sürecinde Türk kamu yönetimi ve yerel yönetimler bahsiyle çalışma son bulmaktadır.

Eserin bu alana katkı sağlaması ve yeni fikirlere ve eserlere ışık tutması elbette bizi ziyadesiyle memnun edecektir. Öğrencilerimize, meslektaşlarımıza, yerel politikacılara, yerel yönetim bürokratlarına ve diğer ilgi duyanlara eseri¬mizin yararlı olmasını canı gönülden diliyoruz. Eserdeki olası hata ve eksikler ile önerilerinizi bize iletmeniz daha yetkin çalışmalara imkan verecektir.

Konu Başlıkları
Yönetim ve Kamu Yönetimi Paradigmasında Değişmeler Ekseninde Çağdaş Yerel Yönetimler
Yerel Yönetimlerle İlgili Güncel Gelişmeler ve Uluslararası Belgeler
Yerel Yönetimlerde Alternatif Hizmet Sunma Yöntemleri ve Modern Yönetim Teknikleri
Yerel Yönetim Yapılanmaları ve Seçilmiş Ülke Örnekleri
Yerel Yönetimlerde Çağdaş Uygulamalar
Reform ve Değişim Sürecinde Türk Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler
Barkod: 9786053271307
Yayın Tarihi: Şubat 2015
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 552
Yayınevi: Ekin Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020