Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   
Ortadoğu'nun Son Yüzyılı (1901–2017 )
Ateş Sarmalında Kaosun Yükselişi
Haziran 2017 / 1. Baskı / 240 Syf.
Fiyatı: 18.52 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Petrol Yirminci Yüzyılda Ortadoğu'yu dünya hâkimi Batılı için daha vazgeçilemez, daha kontrol-dışı bırakılamaz bir yer haline getirir; önünde eğilinilecek bir dünyevi güç tanımayan ve Hakk'ın egemenliğini tesise talip İslam karakteri, Yahudi ileri karakolu ve petrol vazgeçilmezi: bunların bir arada bulunma halinin devam edeceğini söylemek kehanet sayılmayacaksa eğer, bölgenin küresel ya da bölgesel güçler arası çatışma alanı olma durumunun devam etme potansiyelinin hep var olacağını söylemek de yersiz bir iddia olarak değerlendirilmemeli.

Osmanlı'nın tasfiyesiyle Batılı açısından kemale ancak ulaştırılabilen ve İkinci Dünya Savaşı'na kadar hükmünü sürdürebilmiş Avrupa merkezli dünya ve sömürge düzeni İkinci Dünya Savaşı'yla birlikte iki süper güç çevresinde halelenen iki kutuplu politik sisteme yerini bırakmak zorunda kalmış; bu iki kutuplu sistem de elli yıl gibi bir süre içerisinde miadını doldurmuştur. ‘Tek kutuplu dünya', ‘Tarihin sonu', ‘Büyük Ortadoğu Projesi' ve ‘Medeniyetler İttifakı' ya da ‘Dinlerarası Diyalog' derken Batı'ya ‘barış', Doğu'yaysa (özellikle Ortadoğu'ya) ‘savaş' hesapları yapıldığı ortaya çıkmıştır. Ve yeniden hatırlanmıştır ki aslında iki kutup ‘Hak' ile ‘Batıl'dır.

‘Büyük Oyun' için hazırlıklar yapılmış ve aktörler hazırlanmış olsa da, unutulmamalı: Ortadoğu her hesabın şaştığı yerdir.

(Tanıtım Bülteninden)

Barkod: 9786059268936
Yayın Tarihi: Haziran 2017
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 14x21
Sayfa Sayısı: 240
Yayınevi: Büyüyenay Yayınları
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2019