Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
DGS Soru Bankası 2016
Sayısal Yetenek – Sözel Yetenek
Ocak 2016 / 1. Baskı / 563 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları mezunlarının lisans öğrenimine devam etmeleri için Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) belli bir başarıyı elde etmeleri gerekmektedir.

Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) belli özellikleri bulunmaktadır. Bunlar:

Sınavda uygulanan test, lisans öğrenimi görebilmede geçerli olduğu kabul edilen sayısal ve sözel içerikli zihinsel becerileri ve akıl yürütme yollarını ölçmektedir.

Test farklı ön lisans alanlarından mezun olan öğrencilerin sahip olmaları gereken standart düzeydeki düşünme yeteneklerinin ölçümünü yapmaktadır.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Her bölümde 60 adet olmak üzere toplam 120 soru bulunmaktadır. Verilen süre ise 140 dakikadır.

Bu kitap; yukarıdaki özellikler dikkate alınarak, sınavın kapsamına ve soruların yapısal özelliklerine uygun bir şekilde, orijinal ve çok sayıda soruya yer verilerek hazırlanmıştır. Böylece adaylar gerçek sınav formatına uygun sorular üzerinde düşünecek ve çözümleme yaparak başarı elde edeceklerdir.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Sayısal Bölüm
Sözel Bölüm
Deneme Sınavları
Barkod: 9786051574639
Yayın Tarihi: Ocak 2016
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 18x26
Sayfa Sayısı: 563
Yayınevi: Yargı Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020

 


×
Değerli Okuyucularımız,
Ülkemizde hızla yayılan Covid-19 salgını nedeniyle İstanbul Çağlayan, Kartal ve BAM Adliyesi Şubelerimizin faaliyetleri 23 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak durdurulmuştur.
Kitap ihtiyacınızı karşılayabilmek için İstanbul Şişli ve Ankara Strazburg Cad. Şubelerimiz Salı ve Perşembe günleri saat 9:00 – 17:00 arasında hizmet vermeye devam edecektir.
Ayrıca web sitemizden vereceğiniz siparişleriniz aksamadan gönderilmeye devam edecektir.
Bu sıkıntılı süreci kısa sürede atlatmasını ve hastalığa yakalanan herkesin bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz.