Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Marka Hukukunda İdari İptal
Eylül 2019 / 1. Baskı / 100 Syf.
Fiyatı: 29.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu markaların idari karar ile iptal edilmesine imkân tanımış ve bu yetkiyi Türk Patent ve Marka Kurumu'na vermiş. 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında bulunmayan bu idari prosedür Sınai Mülkiyet Kanunu'nun 26. maddesinde "iptal halleri ve iptal talebi" olarak yer almış.

Bu çalışmada hem iptal ve hükümsüzlük usulleri karşılaştırmalı olarak incelenmiş hem de iptal halleri ele alınmış. İptal hallerinin incelemesinde esas hükümlerine girilmişse de; hükümsüzlük hallerinin esasen incelenmesi çalışma dışında tutulmuş. Hukukumuzdaki idari iptal prosedürüne ilişkin yeni düzenlemenin kaynağını Avrupa Birliği mevzuatındaki idari iptal prosedürü oluşturduğundan, çalışmanın bazı yerlerinde Avrupa Birliği mevzuatına da değinilmiş. Birinci bölümde marka kavramıyla başlanmış, hükümsüzlük davası açıklanmış ve ardından hükümsüzlük davasındaki usul hükümlerine yer verilmiş. İlk bölümün devamında iptal talebi açıklanmış ve buna ilişkin usul hükümleri incelenmiş. İlk bölümün sonunda hükümsüzlüğün ve iptalin etkilerine de değinilmiş. Çalışmanın ikinci bölümünde ise iptal sebepleri tek tek incelenmiş.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları
Türk Hukukunda İptal Kavramı ve Hükümsüzlük ile Karşılaştırılması
İptal Sebepleri
Barkod: 9786058042926
Yayın Tarihi: Eylül 2019
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 100
Yayınevi: Lykeion Yayınları
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020