Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   
Bisiklet Kullanımını Nasıl Yaygınlaştırabiliriz?
Temmuz 2019 / 1. Baskı / 144 Syf.
Fiyatı: 30.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Gelişmiş ülkelerde bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik yapılan çalışmaların enerji verimliliği, kentsel sürdürülebilirlik, hava ve çevre kirliliğinin azaltılması, sağlıklı yaşam ve ilaç kullanımının azaltılması gibi konularda olumlu etkileri olduğu görülmektedir.

Günümüzde bireyler; ulaşım, spor - performans ve rekreatif amaçlarla bisiklet kullanmaya motive olmaktadırlar. Özellikle trafiğin yoğun olduğu kentlerde ulaşım amaçlı bisiklet kullanımı bireylere zaman, sağlık ve maliyet açısından oldukça büyük yarar sağlamaktadır. Bu bağlamda bu çalışmanın amacı, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik bir model elde etmektir. Bu amaç doğrultusunda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için neler yapılabileceği konusundaki boyutlar belirlenmiştir. Sonrasında Bisiklet Kullanımını Yaygınlaştırma Ölçeği - BKYÖ geliştirilmiş. Ayrıca bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasını engelleyen sorunlar ile kullanımın yaygınlaştırılması için neler yapılabileceği, bisiklet kullanıcıları ve konu ile ilgili kamu yetkilileri ile yapılan görüşmelerle derinlemesine incelenmiş. Araştırma sonuçlarına göre, bisiklet kullanımının toplumda yaygınlaştırılmasına yönelik uygulamaların, çevresel sürdürülebilirliğe ve halk sağlığına katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

(Önsözden)

Barkod: 9786056919299
Yayın Tarihi: Temmuz 2019
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 14x20
Sayfa Sayısı: 144
Yayınevi: Spor Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020