Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Eğitimde Drama
Teorik Temelleri ve Uygulama Örnekleri
Ocak 2014 / 3. Baskı / 226 Syf.
Fiyatı: 40.00 TL
24 saatte kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Eğitim sayesinde insan kendine, milletine ve dünya insanlığına faydalı, bir vatandaş olabilir. Bilişim, iletişim ve ulaşım alanlarında yaşanan hızlı ve büyük gelişmeler bilgi ve haberlerin dünyanın her yerine aynı anda ulaşmalarına olanak sağlamıştır. Bu durum küreselleşme çabalarını ortaya çıkarmıştır.

Meydana gelen küreselleşme hareketleri ekonomisi ve özellikle de eğitim sistemi bozuk olan ülkeleri ve toplumları yok etme noktasına getirmiştir. Tüm bunlar göz önüne alındığında ulusların hem bu gelişmelere ayak uydurmaları hem de kendi kimliklerini korumaları zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu durum eğitim sistemimizin yeniden gözden geçirilerek ona yeni ve farklı işlevler yüklenmesi gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.

Özellikle şimdiye kadar ki ezberci eğitim anlayışımızdan biran önce vazgeçip bilgiyi sadece ezberlemek için değil, hayatta kullanan, analiz ve sentez yapan bireyler yetiştirmediğimiz sürece küreselleşen dünyanın güçlerinden pençesinden kurtulamayacağımız bir gerçektir.

Bu düşüncelerin aktif öğrenmenin en önemli yöntemlerinden olan Eğitimde Drama Yöntemini ve ayrıca bilgiyi sadece ezberleyen değil kavrayan ve hayatta uygulamalarını görebilmek amacı bu kitabın hazırlanmasına vesile olmuştur.

Konu Başlıkları
Oyun
Drama Nedir?
Eğitim Öğretim Sürecinde Drama
Drama Lideri: Öğretmen
Drama Uygulamasında Göz Önünde Bulundurulması Gereken Koşullar
Eğitim Sürecinde Drama Programının Planlanması
Oyun Örnekleri
Eğitimde Drama Uygulamalarına İlişkin Örnek Ders İşleniş Planı
Barkod: 9786051700007
Yayın Tarihi: Ocak 2014
Baskı Sayısı:  3
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 226
Yayınevi: Anı Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020