Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Tarımda Ergonomik Kontrol Noktaları
Ocak 2014 / 1. Baskı / 260 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Tarım hem gelişmiş hemde gelişmekte olan ülkelerde en tehlikeli alanlardan biridir. İş kazalarını ve hastalıkları azaltmak, yaşam koşullarını iyileştirme ve verimliliği arttırmak için tarımsal ve kırsal pratik çözümlerin alanlarda uygulanmasına verilen dikkat giderek artmaktadır. Birçok ülkeden raporlar gösteriyor ki ergonomik yeniliklerin vizibilite ve etkinliği tarımsal ve kırsal ayarlarda çalışma ve yaşam koşullarını geliştirmiştir. Bu güzel örnekleri dikkate alarak, bu kitapcık özellikle gelişmekte olan ülkelerde kolay uygulanabilir ergonomik iyileştirmeler için pratik ve somut rehberlik sunmaktadır.

ILO ve Uluslararası Ergonomikler Derneği arasında ki uzun süreli işbirliği sonucu olarak, bu kitapçık, düşük maliyetli veya ücretsiz elde edilebilir pratik ergonomik geliştirmeleri 100 örnek resimli olarak derlemiştir. Herbir kontrol noktası; bir eylemi, neden gerekli olduğunu, nasıl yapılacağını, ek ipuçlarını ve hatırlanması gereken noktaları açıklar. Kontrol noktaları, ergonomik olarak tasarlanmış aletlere, malzemelerin taşınması ve iş istasyonlarının düzenlenmesi için en iyi tekniklere, fiziksel çevrelere, dinlenme tesislerine, takım çalışması yöntemleri ve toplumun işbirliği üzerinde durur. Bu değerli eğitim aracı tarım ve kırsal ayarlarda daha iyi bir çalışma alanı yaratmaya ilgisi olan herkes için tasarlanmıştır: işverenler, yöneticiler, işçiler, denetimciler, güvenlik ve sağlık çalışanı, eğitmenler ve eğiticiler, mühendisler, ergonomistler ve tasarımcılar.

Barkod: 9786054579389
Yayın Tarihi: Ocak 2014
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 21x29
Sayfa Sayısı: 260
Yayınevi: Eflatun Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020