Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Franchise Sözleşmesinde Denkleştirme İstemi
Haziran 2020 / 1. Baskı / 234 Syf.
Fiyatı: 40.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Çalışma; acentelik, tek satıcılık ve benzeri dağıtım sözleşmelerinin hem hukuken hem de uygulama açısından görece daha genç bir üyesi olan "franchise" sözleşmesi perspektifinden denkleştirme istemini ele almaktadır.

Bu bağlamda; franchise sözleşmesi genel olarak ele alınmış, akabinde franchise sözleşmesinde denkleştirme istemi hususu detaylı bir şekilde incelenmiş. Bu doğrultuda; (i) Kıta Avrupası Hukuku, (ii) AB Acentelik Yönergesi, (iii) Anglo Amerikan Hukuku ile (iv) eTTK ve TTK dönemi Türk Hukuku'nda denkleştirme isteminin şartları ele alınmış. Müteakiben bu koşulların franchise sözleşmesine nasıl tatbik edileceği ortaya konulmuş. Denkleştirme isteminin hesaplanmasını ele alan üçüncü bölümde yalnızca soyut olarak hesaplama yönteminin incelenmesi ile yetinilmemiş, içtihatlar ve örnek vakalar ile denkleştirme isteminin hesaplanma şekli ortaya konulmaya çalışılmış. Çalışmanın son bölümünde, denkleştirme isteminden sözleşmenin sona ermesinden önce vazgeçilemeyeceği hususu, istemin ileri sürülme süresi ve denkleştirme isteminin belirsiz alacak davası olarak ikamesi meseleleri incelenmiş. Bölüm, denkleştirme isteminin hukuk seçimi ve tahkim şartı ile olan ilişkisini ele alan bir başlıkla sona ermektedir.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları
Genel Olarak Franchise Sözleşmesi, Sona Ermesi ve Sonuçları
Franchise Alanın Denkleştirme İstemi
Denkleştirme İsteminin Hesaplanması
Denkleştirme İsteminin Diğer Özellikleri ve Dava Yoluyla İleri Sürülmesi
Barkod: 9786257899543
Yayın Tarihi: Haziran 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 234
Yayınevi: On İki Levha Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020