Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Tüketici Davranışı ve Çıpalama Etkisi
Ocak 2020 / 1. Baskı / 122 Syf.
Fiyatı: 20.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Bu çalışmanın temel amacı çıpalama etkisi temelinde tüketicilerin satın alma kararlarını verirken rasyonel davranıp davranmadıklarını tespit etmektir. Bu amaç doğrultusunda, pazarlamacıların tüketim kararını etkileyen kişisel ve toplumsal önyargılar temelinde ele aldığı çıpalama etkisi, seçilen bir rassal değerin tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyip etkilemediğinin araştırılması bağlamında ele alınmıştır. Tüketicilerin karar verme sürecinde etkili olan bilişsel önyargılar arasında yer alan çıpalama etkisi test edilmiş ve tüketici kararlarında rassal değerlerin etkili olup olmadığı araştırılmış.

Çalışma da Aksaray Üniversitesi öğrencilerinin satın alma kararlarında çıpa değerlerin etkili olup olmadığı incelenmiş. Çıpa değeri olarak ise katılımcıların öğrenci numaralarının son iki hanesinin TL cinsinden karşılığı kullanılmış. Öğrenci numaralarının tüketicinin satın alma kararlarında etkili olmayan bir faktör olması nedeniyle, iyi bir rassal değer olabileceği ve normal dağılım sergileyeceği düşünülmüş.

(Girişten)

Konu Başlıkları
Tüketici Karar Alma Modelleri
Rasyonalite ve Davranışsal İktisat
Rasyonel Karar Alma Süreçlerinden Sapmalara Yol Açan Faktörler: Kısa Yollar ve Yanlılıklar
İstatiksel Analizler ve Bulgular
Barkod: 9786257983464
Yayın Tarihi: Ocak 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 122
Yayınevi: Ekin Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020

 


×
Değerli Okuyucularımız,
Ülkemizde hızla yayılan Covid-19 salgını nedeniyle İstanbul Çağlayan, Kartal ve BAM Adliyesi Şubelerimizin faaliyetleri 23 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak durdurulmuştur.
Kitap ihtiyacınızı karşılayabilmek için İstanbul Şişli ve Ankara Strazburg Cad. Şubelerimiz Salı ve Perşembe günleri saat 9:00 – 17:00 arasında hizmet vermeye devam edecektir.
Ayrıca web sitemizden vereceğiniz siparişleriniz aksamadan gönderilmeye devam edecektir.
Bu sıkıntılı süreci kısa sürede atlatmasını ve hastalığa yakalanan herkesin bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz.