Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Diğer Sağlık Personeli Sınavı Ders Notları İşyeri Hemşiresi
Nisan 2015 / 1. Baskı / 230 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

30 Haziran 2012'de 28339 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6331 sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YASASI iş hayatına önemli düzenlemeler getirmiştir. Bu yasanın en büyük aktörleri olan İş Güvenliği Uzmanları, İşyeri Hekimleri ve İşyeri Hemşireleri belgelendirilme sürecinin önemli bir basamağı da sınavlardır. Diğer Sağlık Personeli, İşyeri Hemşiresi belge sınavına hazırlıkta adaylara çok faydalı olacağına inandığımız ve içerik bakımından da sorumlu oldukları başlıca mevzuat ve ders notlarından oluşan bu kaynak hazırlanmıştır.

Diğer Sağlık Personeli eğitiminin amacı; diğer sağlık personeli olmak isteyen ve İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda uygun niteliklere haiz kişilerin mesleki becerilerini işyerlerinde uygulayabilmeleri ve mevzuatta öngörülen görevlerini yerine getirebilmeleri için gerekli iş sağlığı ve güvenliği bilgisini kazandırmaktır. Bu temel amaç çerçevesinde, bu eğitim programı ile işyerlerindeki fiziksel, kimyasal, biyolojik, psikososyal, ergonomik ve benzeri tehlike kaynaklarından oluşan risk etmenlerine ve korunma tedbirlerine yönelik bilginin yanı sıra temel hukuk ve iş hukukuna dair ayrıntılı bilgi verilmesi amaçlanmıştır.

Diğer sağlık personelinin mesleklerini işyerinde icra ederken İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda görev, yetki ve sorumluluklarının aktarılması amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları
İş Sağlığı ve Güvenliğinin Kavram ve Kurallarının Gelişimi
Dünyada ve Türkiye'de İş Sağlığı ve Güvenliği
İş Sağlığı ve Güvenliği Kültür
Temel Hukuk ve İş Hukuku
İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu
İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği
SGK İş Kazası İstatistikleri
2013 SGK İş Kazası İstatistiklerinin Analizi
Meslek Hastalıkları
İş Sağlığında Güncel Konular
İlgili Yönetmelikler
Barkod: 9789756428795
Yayın Tarihi: Nisan 2015
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 230
Yayınevi: Nisan Kitabevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020