Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Okul Öncesi Dönemde Sosyal Beceriler
Ekim 2009 / 1. Baskı / 192 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Çocuk gelişiminde en önemli süreçlerden biri toplumsallaşmada çocuğun çevresi ile olan etkileşimi önemlidir. Çocuğun çevresindeki insanlar, insanların davranışları, etraftaki eşyalar ve olaylar gelişiminde pek çok etki yapar. Bu etkileşimin yeterli veya yetersiz olması gelişimin ilerlemesine veya gerilemesine yol açar. Sosyal ilişkilerin başlatılmasını ve devamını sağlayan sosyal beceriler, bireyin sosyal ortamlarda olumlu sonuçlar elde etmesini sağlayan öğrenilmiş davranışlar olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle sosyal ilişkilerin kalitesi, bireysel ve toplumsal açıdan önem taşımaktadır. Çünkü çocuklarımız bir toplumun üyesi olarak kendine güvenmeli, üretmeli, paylaşmalı ve dik durabilmelidir.

Bu dönemde öğrenilen sosyal beceriler, çocukların ilk sosyal ilişkilerini şekillendirmektedir okul öncesi (erken çocukluk da diyebiliriz) dönemde kazanılmaya başlanılan sosyal becerilerin önemini, gelişimini vurgulamak için hazırlanan bu kitap, kuramsal bilginin yanı sıra içerdiği örneklerle de öğretmen adaylarına, alanda çalışan öğretmenlere, anne–babalara, ve araştırmacılara yol göstermeyi amaçlamaktadır.

Barkod: 9786054282135
Yayın Tarihi: Ekim 2009
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 192
Yayınevi: Pegem Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020