Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
ALES Konu Anlatımlı – Sözel Adaylar İçin 2011
Eylül 2011 / 4. Baskı / 1200 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES)nın ilk yıllarından bu yana yurt çapındaki en önemli başvuru kaynağıdır. Bu güven ve birikimle yürütülen çalışmalardan biri olan ALES Konu Anlatımlı Soru Bankası Sözel Yetenek Sayısal Yetenek kitabımız, ÖSYM tarafından 18.10.2010 tarihinde açıklanan yeni sınav sistemine uygun olarak hazırlanmıştır.

Yeni sınav sisteminde; adaylara Sözel Yetenek bölümünde 50şer sorudan oluşan iki test (Sözel Yetenek–1 ve Sözel Yetenek–2), Sayısal Yetenek bölümünde de yine 50şer sorudan oluşan iki test (Sayısal Yetenek–1 ve Sayısal Yetenek–2) uygulanacaktır. Böylece her aday için Sayısal–1, Sayısal–2 ,Sözel–l, Sözel–2 Standart Puanlar (SP) hesaplanacaktır. Bu standart puanlar kullanılarak her aday için sayısal ağırlıklı, sözel ağırlıklı ve eşit ağırlıklı olmak üzere 3 ağırlıklı puan (AP) hesaplanacaktır.

Kitap, bu testleri ikili bir şekilde çözebilmeniz amacıyla, sınavın uygulanmaya başladığı ilk yıllardan günümüze kadarki süreçte konuyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip eden ve bu sınava yönelik çalışmalar yapan uzman eğitimcilerce hazırlanmıştır. Adaylar, kendilerine sunulan bu kaynaktaki çalışma programıyla sınava hazırlandıkları zaman, arzu edilen hedefe çok daha rahat ulaşabilecek ve başarılı olacaklardır.

Barkod: 9786053641711
Yayın Tarihi: Eylül 2011
Baskı Sayısı:  4
Ebat: 19x27
Sayfa Sayısı: 1200
Yayınevi: Pegem Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: 3 Kitap

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020