Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Ölüm Nedeniyle Destekten Yoksunluk
(Yargıtay Kararları, Bilirkişi Raporları ve Dilekçe Örnekleri)
Eylül 2014 / 1. Baskı / 674 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Bu kitap, bugüne kadar yazılanların ve bilinenlerin tekrarı olmayıp, uzun yıllar süren kapsamlı ve yoğun araştırmaların ürünüdür. Yazar, yıllarca bilirkişi olarak incelediği dosyalardan derlediği somut olayları konularına göre bölümlendirerek araştırmalarının alt yapısını oluşturmuş; buna koşut olarak elli yıldan bu yana destek tazminatı konusunda verilmiş Yargıtay kararlarından seçmeler yaparak, sürekli ve tutarlı olanlarını bir araya getirerek, gereksiz sözlerden arındırıp özünü yakalayarak, bunları da konularına göre bölümlere ayırmış; bu derlemelerle birlikte geçmişten bugüne öğretide destekten yoksun kalma tazminatı konusunda yazılan ve söylenenleri, birbirinden farklı görüş ve yorumları incelemiş;

Konu insan yaşamı ve yaşama hakkı olduğu için, araştırmalarını hukukun dışına taşırarak toplum bilimlerinin çeşitli dallarından yararlanmaya çalışmış; bu bağlamda aile yapılarını, kişiler arası ilişkileri, zaman içinde toplumun değişimlerini, yaşam biçimlerini, ölümle sonuçlanan çeşitli olayları incelemiş; olayların yazılı ve görsel yayın organlarında veriliş biçimlerini, toplumun tepkilerini gözlemlemiş; bütün bunları yaptıktan sonra, ölüm sonucu destekten yoksun kalma tazminatı ile ilgili yazılarını yazmaya başlamıştır.

İşte bu kitap, uzun yıllar süren çeşitli araştırmaların ürünü ve yıllarca bölüm bölüm kaleme alınan yazıların bir toplamıdır.

Kitapta aranan pek çok şeyin yanıtı bulunacaktır: Kimlerin destek olabileceği, kimlerin destekten yoksun kalmış sayılacağı, yoksun kalınanın ne olduğu, tazminatın unsurlarının neler olduğu, nasıl ve hangi ölçülere göre hesaplanacağı olabildiğince açık, yalın ve kolay anlaşılır biçimde anlatılmaya çalışılmıştır.

Destek tazminatı konusunda açılan bir davada taraflar, avukatlar ve yargıçlar, aradıkları Yargıtay kararlarını, konularına ayrılmış olarak topluca bir arada görebilecekler; dilerlerse ilgili bölümleri alıntılayıp, fotokopilerini çekip mahkeme dosyalarına koyarak duraksamalarını giderecek; ihtiyaçları olan bilgilere ulaşabileceklerdir.

Ayrıca her olayın yasal dayanaklarını, yasa maddelerini, maddelerin uygulanış bçimlerini ve bunlara ilişkin Yargıtay kararlarını kolayca öğrenebileceklerdir.

Konu Başlıkları
Ölüm Nedeniyle Tazminat
Destekten Yoksun Kalma Tazminatının Hukuksal Niteliği
Destek ve Desteklik
Destekten Yoksunluk
Destekten Yoksunluk Süreleri
Destek Dönemleri
Destekten Yoksun Kalma Tazminatında Destek Payları
Destekten Yoksun Kalma Tazminatının Parasal Değerlendirmesi
Destekten Yoksun Kalma Tazminatının Hesaplanması
Destekten Yoksun Kalma Tazminatından İndirimler
Kusur İndirimi
Dul Eşin Evlenme Şansı İndirimi
Yetiştirme Giderlerinin İndirimi
Sosyal Güvenlik Kurumu Aylık ve Gelirleri
Dava Öncesi Yetersiz Ödemelerin Tazminattan İndirimi
Hatır Taşıması Nedeniyle İndirim
Ölüm ve Destekten Yoksunluk Nedeniyle Tazminat Davaları
Görev ve Yetki
Destekten Yoksun Kalma Tazminat Davalarında Zamanaşımı
Tazminat Davalarında Faiz Uygulaması
Barkod: 9789750230783
Yayın Tarihi: Eylül 2014
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 674
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020