Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Teknik ingilizce
Mart 2018 / 1. Baskı / 180 Syf.
Fiyatı: 50.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Bu kitap, İ.T.Ü. mühendislik ve mimarlık öğrencilerinin İngilizce öğrenimlerinde kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Kitap iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda sadeleştirilmiş metinler kullanılarak öğrencilerin bilimsel ve teknik kelime hazinelerini zenginleştirmeleri ve bilimsel yazılardaki cümle yapılarını öğrenmeleri düşünülmüştür. İkinci kısımda, ders kitaplarından ve bilimsel dergilerden öğrencilerin ilgisini çekeceği düşüncesiyle alınan orijinal metinler bulunmaktadır.

Kullanılan kelimeler ve cümle yapıları bakımından oldukça basit görünen ilk bölümlerden hemen sonra daha zor metinlere geçilerek karmaşık cümle yapılarına yer verilmiştir. Kelimelerin seçiminde dengeli davranılmış, özellikle bilimsel yayınlarda yaygın şekilde kullanılan kelimelerin metinlerde yer almasına çalışılmıştır. İngilizce kelimelerin Türkçe karşılıkları sadece metindeki anlamları esas alınarak verilmiştir. Öğrencilerin bilinen bir kökten türetilmiş kelimeleri tanıyabilmeleri için kelime yapısı konusunda kitaba bazı kısımlar ilave edilmiştir.

Alıştırmalar, bir yandan öğrencilere alışılmış cümle yapılarını kolaylıkla tanıma yeteneği kazandıracak, diğer yandan öğrencileri benzer cümleleri kurmaları için teşvik edecek şekilde düzenlenmiştir.

Barkod: 9789757463023
Yayın Tarihi: Mart 2018
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 180
Yayınevi: İTÜ Vakfı Yayınları
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020