Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Türk İdari Yapısı ve Türk İktisat Politikası
Nisan 2020 / 1. Baskı / 179 Syf.
Fiyatı: 54.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Bir ülkenin idari yapısı ve biçimi, aynı zamanda devletin omurgasını da oluşturur. Bu nedenle, sistemler ve rejimler değişse de bir devletin sürekliliğini onun bürokratik yapısı ve gücü oluşturmaktadır. Nitekim Türklerin son bin yılına baktığımızda Hunların varisi olarak Göktürkler ve Uygurların parçalanmasını izleyen süreçte Türkistan'ın batısında Türgişler ortaya çıkmıştır. Türgişlerin ardından örgütlenen Oğuzlar bu defa Oğuz Yabgu Devleti'nin bünyesinde toplanmıştır. Oğuz Yabgu Devleti ile başlayan yolculuk da Büyük Selçuklular, Anadolu Selçukluları, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti biçiminde sıralanmıştır.

Bu süreçte Türklerin muhteşem örgütlenme bilgi ve deneyimi önemli bir özellik arz etmektedir. Günümüz açısından da Türkiye'nin idari yapısı ve bu bağlamda iktisat politikasını anlamak için tarihi bilmek gerekmektedir. Bu kitapta Türk idari yapısı ve Türk iktisat politikası ele alınmış. Bu çalışma Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Türk siyasal tarihi ve ekonomi çerçevesinde şekillenip, genel kültür ve yardımcı kaynak olmanın yanında ayrıca kurum sınavlarına hazırlık kitabıdır.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Türk İdari Yapısı Bağlamında Türkiye Tarihi
İktisat Politikası Bağlamında Türkiye Ekonomisi
Barkod: 9786053158196
Yayın Tarihi: Nisan 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 179
Yayınevi: Legal Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020