Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   
ALES Soru Bankası Sayısal ve Sözel Yetenek
Ocak 2016 / 1. Baskı / 772 Syf.

Baskısı tükenmiştir.
 
   

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES) ülkemizde lisansüstü eğitim görmek isteyenler, üniversitelerde akademik kadrolarda görev almak isteyenler ve bazı kurum ve kuruluşlarda görev almak isteyenler için belirleyici bir sınav olma özelliğini kazanmıştır. ALES bir tür hız sınavıdır. Adayların bazı zekâ alanlarını verilen sınırlı bir süre içerisinde işleterek en uygun ve hızlı kararı verme yeteneğini ölçer. Bu kitap adayların Akademik Lisansüstü Eğitim Sınavı'na hazırlık sürecini uygun soru tarzları üzerinde çözümleme yaparak etkili ve verimli biçimde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES) ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde olmak üzere yılda iki kez yapılmaktadır. Sınavda 80 sorudan oluşan Sayısal - 1 (40 soru) ve Sayısal - 2 (40 soru) testleri ile 80 sorudan oluşan Sözel-1 (40 soru) ve Sözel-2 (40 soru) testleri yer almaktadır. Testin tümüne verilen cevaplama süresi 150 dakikadır. ALES puanı "100 puan" üzerinden hesaplanmaktadır.

Konu Başlıkları
Sayısal Yetenek
Matematik
Geometri
Sayısal Mantık
Sözel Yetenek
Türkçe
Sözel Mantık
Deneme Sınavları
ALES 2011 – 2013 İlkbahar Çıkmış Sorular
Barkod: 9786051574349
Yayın Tarihi: Ocak 2016
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 18x26
Sayfa Sayısı: 772
Yayınevi: Yargı Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020