Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
İşbirlikli Öğrenme Ortamlarında Fen Öğretimi: Kuramdan Uygulamaya
Öğretmen Eğitimcileri ve Öğretmenler İçin Zenginleştirilmiş Etkinlikler
Eylül 2018 / 1. Baskı / 386 Syf.
Fiyatı: 66.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programı; 2018 yılında yapılan güncelleme ile yapılandırmacı öğrenme yaklaşımına bağlı kalınarak araştırma-sorgulamaya dayalı öğrenme stratejisine göre tasarlanmış. Bu kitapta yer alan etkinliklerin geliştirilmesinde, söz konusu son değişiklikler dikkate alınmış. Etkinliklerin geliştirilmesinde, Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programı 6. 7. ve 8. sınıf düzeylerinde farklı ünitelerdeki konuların öğrenimi için 21. yüzyıl becerilerine odaklanan öğrenme kuram/yaklaşım/model/tekniklerin kullanılmasına özen gösterilmiş. Tüm etkinlikler laboratuvarda/sınıfta gerçekleştirilmiş ve uygulanabilirlikleri test edilmiş.

Kitabın en önemli özelliği; Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programı 6. 7. ve 8. sınıflara ilişkin seçilen konu ve kazanımlarına uygun olarak düzenlenmesi, buna bağlı olarak belirlenen öğrenme kuram/yaklaşım/model/teknikleri içermesi, etkinliklerin özgün olarak tasarlanması ve bir Fen Bilimleri öğretmeninin rahatlıkla uygulayabileceği açıklıkta aktarılmış olmasıdır. Bu açıdan özellikle yeni eğitim-öğretim döneminde ve yeni Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programı ile öğretime başlayacak olan öğretmenler için vazgeçilmez bir kaynak/kılavuz kitap olacağı düşünülmektedir.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
İşbirlikli Öğrenmenin Dayandığı Kuramsal Temeller
İşbirlikli Öğrenme Uygulamaları Öğretmen Yönergeleri
Barkod: 9789754361391
Yayın Tarihi: Eylül 2018
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 386
Yayınevi: Çağlayan Kitabevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020